• چگونه طراحی وب سایت ریسپانسیو را کاربردی کنیم؟

  چگونه طراحی وب سایت ریسپانسیو را کاربردی کنیم؟

   
  تقریبا هر کسب و کاری نیاز به یک طراحی سایت دارد، اما این روز ها طراحی سایت ها تنها به آن چه که شما در صفحه کامپیوتر مشاهده می کنید، ختم نمی گردند. افراد از اینترنت به وسیله ابزارهای مختلفی کمک می گیرند، از گوشی های هومشند همراه گرفته تا کنسول های بازی. برخی کارشناسان پیش بینی می نمایند که در سال های آینده، بیشترین حجم ترافیک اینترنتی از موبایل ها حاصل شود.

  چگونه طراحی سایت ریسپانسیو را کاربردی کنیم؟  مشکل این جا است که بیشتر طراحی سایت های تجاری تنها برای دسک تاپ و یا لب تاپ بهینه سازی شده اند. هنگامی که یک طراحی سایت تجاری معمولی را در مرورگرهای موبایل مشاهده می نمایید، نیاز به زوم نمودن و اسکرول نمودن دارید تا قادر باشید همه محتویات صفحه را به طور کامل ببینید. تعامل برقرار نمودن با طراحی سایت ها در این صفحه های لمسی قادر است خیلی خسته نماینده باشد.

  برای این که این مشکل رفع شود، خیلی از کسب و کار ها یک یا چند نسخه طراحی سایت خود را تولید و برای موبایل ها سئو می نمایند و از این رو سرور طراحی سایت، هنگامی که ابزار موبایل مورد استفاده کاربر را تشخیص داد، از این طراحی های بهینه سازی شده استفاده می نماید. این قدم اول است، ابزارهای موبایل در سایز ها و اشکال مختلفی در بازار وجود دارند. طراحی سایتی که در IPHONE عالی به نظر می رسد، احتمال دارد در KINDLE FIRE به خوبی عمل ننماید.

  ایده خوبی است تا یک طراحی سایت را برای همه ابزارهایی مورد استفاده مخاطبان سایت بسازیم که در هر سایز و شکل صفحه نمایش ها به خوبی اجرا شود.

  یک راهکار برای این قضییه، “طراحی سایت ریسپانسیو” است که طراحی وب سایت تان را برای مدیریت نمودن ارازان تر و ساده تر می سازد، این در حالی است که تجربه شگرفی را برای مخاطبان موبایل نیز فراهم می نمایید. این طراحی ریسپانسیو سبب می شود تا یک طراحی سایتی را ایجاد کنید که در هر ابزاری با هر سایز و شکلی به خوبی اجرا شود، هم چنین قادر است حضور برند تان را در میان مخاطبان سایت و دنیای آنلاین نیز بسط دهد. به علاوه، نیاز مخاطبان به تایپ نمودن در سایت نیز کاهش می یابد.

  هنگامی که یک کاربر به یک طراحی سایت با طراحی ریسپانسیو دست می یابد، سایت محدودیت ابزاری که کاربر استفاده می نماید را تشخیص می دهد و به طور اتوماتیک بر پایه عملکرد و یا سایز صفحه نمایش، تغییر می یابد تا به خوبی در این ابزار اجرا شود. این طراحی ریسپانسیو قادر است به طور مثال طرح بندی، عکس های و منوی سرج کردن سایت را بر پایه نوع ابزار تغییر دهد.

  برای این که طراحی سایت ریسپانسیوی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید، قادر هستید طراح سایتی را به کار بگیرید و یا از ابزار های ایجاد طراحی سایت استفاده نمایید که طراحی سایت ریسپانسیو را برای شما مهیا می سازد. در هر صورت، این ۵ موردی که در این نوشته برای شما بیان می کنیم نیز قادر است به ریسپانسیو نمودن سایت تان کمک نماید.  ۱٫تصمیم بگیرید که طراحی سایت خود را چه وقتی بایست تغییر دهید.

  طراحی سایت ریسپانسیو اساسا دارای شیوه متفاوتی در مدیریت نمودن مولفه های طراحی سایت است. از این رو تبدیل نمودن یک طراحی سایت ساده به طراحی ریسپانسیو خیلی دشوار است. در این صورت احتمال دارد بخواهید تا یک طراحی سایت تازه را با این نوع طراحی ایجاد کنید و یا این که طراحی سایت موجود خود را مجددا طراحی نمایید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ساخت محتوا برای طراحی سایت ریسپانسیو را هم مطالعه کنید.

  ۲٫روی میزان کاربران طراحی سایت خود نظارت داشته باشید.

  آمارهای سایت خود را ارزیابی نمایید تا دریابید که چه میزان از کاربران طراحی وب سایت تان از موبایل ها حاصل شده اند. از این جهت رشد کسب و کار خود را در ۲ تا ۵ سال آینده برنامه ریزی نمایید. هرچه میزان کاربران طراحی سایت تان در این ابزارها افزایش یابد، نیاز بیشتری به طراحی سایت ریسپانسیو خواهید داشت.

  ۳٫طراحی سایت رقیبان خود را در ابزارهای مختلف ارزیابی نمایید.

  فهرستی از نشانی اینترنتی طراحی سایت های مشابه با کسب و کار خود را تهیه نمایید. نخست طراحی سایت فروشگاهی آن ها را در کامپیوتر ها و بعد در تبلت ها و موبایل ها آزمایش نمایید. کدم یک از آن ها برای سرج کردن و استفاده ساده هستند و نیاز کمتری به زوم نمودن یا اسکرول نمودن دارند؟ قادر هستید از این موراد برای راهنمایی طراح طراحی سایت تان از آن چه که در ذهن دارید، استفاده نمایید.  ۴٫یک طراح سایت را با تجربه طراحی نمودن طراحی سایت های ریسپانسیو برگزینید.

  خیلی از طراحان سایت مشتریهای تجاری کوچک و بزرگی دارند که برخی روی اجرای سایت ها در کامپیوتر ها و برخی هم روی هر دوی کامپیوتر ها و موبایل ها فوکوس و تاکید دارند. مطمئن شوید که از طراح طراحی سایت خود نمونه های طراحی ریسپانسیوی که در گذشته انجام داده اند را ارزیابی می نمایید. تنها به اسکرین شات های آن ها نیز بسنده ننمایید و از آن ها نشانی اینترنتی این سایت ها را در خواست نمایید تا آن سایت را در ابزارهای مختلفی آزمایش نمایید. در این حالت به نمای دیداری و عملکرد طراحی سایت ها خیلی توجه داشته باشید.


 • Commentaires

  1
  Lundi 9 Avril 2018 à 08:36

  Hi there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.

  www.office.com/setup

  2
  Lundi 16 Avril 2018 à 07:57

   

  I like the helpful information you provide in your articles.

  I'll bookmark your blog and check again here 

  frequently. I am quite sure I will learn many new stuff right here!www.office.com/setup

   

  3
  Mardi 14 Août 2018 à 21:44
  office.com/setup

  Follow the guide and learn how to download, install and activate your Office 365, Office 2016, Office 2013, Office 2007, or Office 2010 setup on any device. For Office setup,

  4
  Mardi 14 Août 2018 à 21:45
  www.office.com/setup

  Check out the easy steps for installing, downloading, activation and re-installing the Microsoft office at office setup. MS Office Products like Office 365 Home, Office 2016 Business Premium, Office Professional 2016, Renew your Office, Office 365 Personal etc.

  5
  Mardi 14 Août 2018 à 21:45
  norton.com/setup

  We provide free norton Setup Technical support, antivirus norton Setup, customer service & online support for install ms norton antivirus , Get Live Chat Help & Support. 

  6
  Mercredi 15 Août 2018 à 11:11

  Awesome website, Love it. Great work done. Love it. REally nice.

  7
  Jeudi 22 Novembre 2018 à 08:19

  Using a technical device is not easy or it is always not possible to take the printer out to a shop for preparing. Dial printer support along with its experienced team made it easy by providing the best services of BROTHER PRINTERS. The BROTHER Printer support is fully occupied with the trained support team. It diagnoses all technical errors and delivers the best results according to the customer’s convenience.With the best technical experts, the problem of the printers is solved within the shortest period of time. And the helpline number for Brother Customer Support is +1-888-621-0339. 

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :